ikona.png, 0 kB Nokturno.net / tvorba / dílko

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Zákazník má vždycky pravdu

09.04.07 | David Kartaš, @, další tvorba | 2240 x | vypínač

Zákazník má vždycky pravdu

Jmenuju se Jake Ostencka.Do Palmery Ridge jsem se zrovna přestěhoval z  Jameson city.Když jsem dovezl všecko podtřebné,trochu jsem se procházel a tu jsem si všiml obchodu,v  jehož vytríně byla nacistická svastika a portréty Hitlera a Göringa.Byly tam taky německé výtisky Mein Kampfu.
Odešel jsem na policii.Tam jsem zastihl Seržanta Jamese Gruyedyho (V.-ho,jak se plně jmenoval a dokazoval tím,že jeho rodina je v  Palmery už po pět generací a všichni byly u  policie).Tomu se sice nikam nechtělo,ale přece nakonec šel.V  obchodu,když jsme k  němu přišli,byly ale samý zbraně a tlumiče a kulky.Ohlédl jsem se.Napravo byl Bar Sam's  a nalevo opravářství Davidsons.Gruyed řekl,že jsem blázen a šel si koupit tlumiče.
Poté,co Gruyed vyšel se ale něco stalo.Zbraně mizely a místo nich se vynořily stoly a pec a bylo zde Italská restaurace,do které za necelou minutu vešel pár lidí.
Když jsem se snažil vejít dovnitř,dveře mě nechtěli pustit.Zkoušel jsem to půl hodiny.Pak jsem to vzdal a odešel jsem.Čekal jsem v  ulicy na protější straně ulice dvě hodiny.Pak,když už byla tma viděl jsem jak pár vychází a bylo za nimi slyšet zevnitř:„…..my vždy říkáme,zákazník má vždycky pravdu.“.
Za párem vcházel obstarší muž.Věděl jsem co musím udělat.
Vyrazil jsem a vteřinu předtím,než se dveře zavřeli jsem do nich strčil patu.
Když jsem vkročil do hodinářství,uviděl jsem strašlivý výraz ve tváři prodávajícího.Poté zmizeli jak hodiny,tak stěny a podlaha a bylo jen bílo, jen nic.

Příštího dne nebyl v  Palmery Ridge mezi Sams a Davidsons žádný obchod a žádný Jake Ostencka nejen v  Palmery,ani nikde na světě.Nebyl ani toho dne ani nikdy předtím.


 Přidat komentář 
› Online 55


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6446
autorů: 866