ikona.png, 0 kB Nokturno.net / tvorba / dílko

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Posedlost Krále Kholy

06.04.07 | David Kartaš, @, další tvorba | 2149 x | vypínač

Posedlost Krále Kholy

Živ a panoval v  zemi Falonarai král Khola,syn Krále Vathura.A  králem byl dobrým,ale měl jednu posedlost.Miloval vodu.Miloval vodu a moře a oceán a lodě a vše,co s  tím souvisí.
A  jednou,když se znovu vzbudil z  přenádherného snu o  vodě do suchého královského pokoje,rozhodl se,že nechá svést veškerou vodu v  zemi k  svému hradu.A  vyvstal vodní park nebeských rozměrů,do nějž chodili i  Bohové.
A  král prodával vodu zpět za velké peníze,ne pro chamtivost,ale pro bolest, neb se s  každou kapkou velmi těžce loučil.
A  jednoho dne před zlatem tepanými dveřmi vodního parku zemřel žízní chudý žebrák,ale to Bohům a pánům vévodům v  parku nijak nebránilo se dobře bavit.
A  Falonarai zchátralo,jak ze žízně,tak ze všeho jiného,neboť král Khola nevládne a od dob otevření nikdy se již nevrátil z  vodního parku.A  o to se hodilo armádě sousední země,jež si Falonarai přivlastnili,když jí nikdo nevládl.A  aby neměla její bývalá honorace jediný důvod park kdy opustit, neustále jej Guvernér Provincie Falonarai zásoboval čistou vodou,nejlepší, kterou mohli sehnat.
Král Khola byl dobrým králem,jen měl posedlost,která zničila jeho zemi.
Ale kdo by mu to zazlíval?


 Přidat komentář 
› Online 6


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6446
autorů: 866