ikona.png, 0 kB Nokturno.net / tvorba / dílko

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

General Electric

09.04.07 | David Kartaš, @, další tvorba | 2204 x | vypínač

General Electric

Bylo poledne a v  domě nad úpatím propasti Santa Gregoria del Fidorio mal Grocchio se ozývalo řinčení oceli,neboť Muž přišel ze šichty a vytáhl prastarý klíč a vsunul jej do prastarého zámku a otevřel prastaré dveře do prastarého domu.

V  tu chvíli bylo nad zemí Plus strašlivé ticho,neboť jeden muž si dovolil mluvit negativně.Byl pověšen,ale jeho tělo bylo zesměšněno nejrůznějšími čmáranicemi,aby poprava nebyla příliš negativní.Generální guvernér Plus se usmíval.Ale v  tu chvíli k  němu přiběhl nikým nepovšimnut uřícený posel (asi nechá své stráže popravit) s  dopisem.Blíží se Negativní z  Mínus.
Generál mírně pomučil posla,aby si mohl být jisté že nejde o  provokatéra (neboť ho před půl rokem vylákal provokatér s  celým batalionem do pustiny) a poté si nechal zavolat své generály.
Nejprve zde byl Gamal Guddon,jež navrhoval vyslat pouze jediný batalion, protože byl fanatickým zastáncem nepřekonatelnosti vojenské síly Plus.
Ale tuto možnost odmítli všichni generálové,nejvíce pak jeho zarytý rival Monach Vyvgha,jež vždy zastával názor velmi podobný,ale do krve trval na jeho naprosté odlišnosti.Na­vrhoval vysílat každou hodinu až dvě jeden batalion podle nutnosti.
Byl zde i  Ova Mullid,jež chtěl vyjednávat,ale o  tom nemohla být řeč.
Tak brutální člověk,jako Generální Guvernér Plus Omah Huiydi by neakceptoval nic jiného,než plnohodnotý útok s  veškerým mužstvem.

Muž si sundal kabát a zamířil na druhý konec pokoje.

Generální Guvernér Mínus Belden Quadhi již netrpělivě vyčkával ve svém brokátovém stanu na svého soka.Podíval se na hodinky.Měl zpoždění.
Konečně uslyšel zvenčí strašný rámus,vyskočil na bojového velblouda,
jehož dostal jako insignii své funkce a na funícím zvířeti se vyřítil dopředu.
Oba Guvernéři se setkali u  Mostu Plusmínus,jako všichni jejich předchůdci, jako každý den předtím.Oba guvernéři vydrali z  hrdel strašný řev a oba tábory se do sebe pustili za ještě strašlivějšího rámusu.

Muž opustil prstem spínač a byl zaskočen štěstím,jež v  něm vyvolával onen zázrak.Byl nadšen a myslel na své oblíbené básně.

Na obou stranách padly tři důstojníci a poté se vyřítil Huiydi směrem ke Quadhimu s  nabitou ručnicí a….….

Muž s  sebou překvapeně trhl.Pak si uvědomil své bláznovství.Ta­ková,již dávno vžitá věc a on se tady rozplývá,jako při čtení Hemmingwaye.
Obyčejná žárovka.A  zase praskla.


 Přidat komentář 
› Online 2


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866