ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Tvar č. 14/2004

08.09.04 | Skaven | Právě vychází

Jediný důvod, proč by se člověk mohl těšit, když končí prázdniny, je nové číslo Tvaru. A to právě vychází...

První poprázdninové číslo otevírá rozhovor s básníkem a prozaikem Lukášem Marvanem, především o jeho pobytu na Srí Lance v buddhistickém kláštěře. Druhý rozhovor Tvar vedl s prozaickým debutantem Václavem Chocholou (jeho Třísky do masa vydává nakl. Atlantis).
Třem kritickým pohledům je podrobena povídková kniha Emila Hakla O létajících objektech. Adéla, dcera Aloise Burdy, hodnotí knihu Jana Nováka Zatím dobrý, vyprávějící příběh bratří Mašínů. Na jednu otázku odpovídá tentokrát Jan Jandourek.
Vladimír Barborík píše o novém románu Oty Filipa Sousedé a ti ostatní a Aleš Haman o Mytologii Rolanda Barthese. Z beletrie Tvar přináší prózy Mořice Kleina a Ireny Václavíkové.
Martin Tomášek ve své studii připomíná román Antonína Vondrejce K. M. Čapka-Choda, Čína: asijské hodnoty, popkultura a vztah k cizincům je tématem studie Rudolfa Fursta a D. Ž.Bor je autorem eseje Paul Valéry - racionální rozjasňovač mýtů.
V rubrice Natáčky o zfilmovaných literáních dílech jsou zmapována jména J. Mahen, M. Majerová či J. Marek. Čtenářem poezie je šéfredaktor Welesu Vojtěch Kučera.
V edici TVARy jsou přetištěny rukopisy Ivana Diviše - básně ze sbírky Sursum a Michal Jareš připravil výběr z recenzí na knihu Jiřího Golda Nebe jasně zelené z mladofrontovní edice Mladé cesty.
Recenzovány jsou knihy - Jiří Cieslar: Hlas deníku, Vít Janota: Fasování košťat, Boleslav Gregor: Kohoutí napití, Edgar Dutka: U útulku 5, sborník Reflexe baroka v české literatuře XX. století, Maximiano José Roberto: Legenda o Juruparym, Marie Kostohryzová: Polární záře, Petr Kukal: Služský hřbitov, Patrik Linhart: Pro cizince na cestách, Kryštof Václav z Nostic: Deník z cesty do Nizozemí v roce 1705, Michal Šanda: Sudamerická romance.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 2

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866