ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Tvar č. 13/2004

23.06.04 | Skaven | Právě vychází

A je to tady, poslední předprázdninové číslo Tvaru právě vychází.

Třinácté číslo Tvaru přináší rozhovor s Jiřím Drašnarem, autorem žijícím v USA, a ukázku z jeho připravovaného románu Venuše spící v krajině. Druhým rozhovor tohoto čísla byl veden se Stanislavem Struharem, žijícím pro změnu ve Vídni, a je doplněn ukázkami z jeho básnické tvorby.
Dvojímu kritickému pohledu byla podrobena básnická sbírka Miloše Doležala Čas dýmu a Alois Burda píše o Vybíjené Michala Viewegha.
K srpnovému 100. výročí narození WItolda Gombrowicze Tvar předkládá překlad kritiky jeho románu Ferdydurke z pera neméně významného polského autora Bruna Schulze.
Beletrii zastupují povídky mladých autorů Jaroslava Tvrdoně a Václava Chocholy a úryvky z připravovaného vzpomínkového románu Můj otec Kamil Lhoták.
V rubrice Natáčky, zabývající se zfilmovanými knihami, došlo mj. na F. Langera, E. A. Longena a A. Lustiga. Čtenářem poezie je tentokrát Gustav Erhart a v edici TVARy druhou částí pokračuje rozsáhlá studie Nikoly Richtrové Básník Otokar Fischer.
Michal Jareš připravil výběr citací z recenzí dvou svazků mladofrontovní edice Mladé cesty - Vladimír Medek: Ohně a Prokop Toman: Žákovská knížka.
Samostatný blok básní, prózy, korespondence a vzpomínek, sestavený Vojtěchem Kučerou, je věnován předčasně zesnulé básnířce Lence Galdové, k jubileu nedožitých 30. narozenin.
Recenzovány jsou tyto knihy - Jana Červenková: Pozdní láska, Joachim Hoell: Thomas Bernhard, Thomas Bernhard: Ano, Alexandr Kliment: Piáno v moři, Arnold Nowicki: Marasmus, Johanna Sinisalo: Ne před slunce západem, Petr Poslední: Polské literární symboly, František Všetička: Kroky Kalliopé, Promlky času (antologie slovinských povídek), Stanislav Struhar: Rukopis.
Tak pěkné prázdniny, Tvar č. 14 vyjde 8. září, kdybyste se u letního denního tisku a Literárních novin nudily, vezměte si starší čísla Tvaru a ještě jednou si je projděte, určitě jste v tom shonu něco zajímavého opomněli.
Doslechli jsme se, že je Tvar výborný na sušení hub, bot, na dno košů plných borůvek, zatím se nám to nepodařilo ani potvrdit, ani vyvrátit, ale s největší pravděpodobností jde o dezinformace.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 3

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14770
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6448
autorů: 866