ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Bigbít Vám dává křídla... už po deváté

30.09.08 | Skaven | Koncerty & festivaly

Je to tak, již devátý ročník hudebně děvadelně všelijakého festiválku Křídla je za námi. Byl, ostatně jako vždy, výtečný.

Tak jsme se letos zase dotrmáceli na festival do Křídel, cestou jsme tradičně několikrát zabloudili, ale nakonec jsme přeci jen dorazili, konkrétně právě na začátek koncertu Kryštofových starých věcí. Škoda, že začali tak brzy (rozuměj že nebyli zařazeni trohu hlouběji do programu), část vystoupení jsem si odstál u baru při čekání na místní první a zároveň poslední čepované pivo (tahle poličská dobrota je vážně jen pro otrlé...). Hned po nich následovala Znouzectnost, prakticky legendární trio komických postaviček překvapilo stále neutuchajícím elánem, s nímž odbrousili svůj hudební set sestávající ze skladeb prastarých i zbrusu nových.

Následující Dub.o.net byl radikální žánrovou změnou - partička hudebníků ze Švihadla a Nyabinghi Warriors rozhýbali své elektronické mašinky i klasické nástroje a zahráli k tanci směsici reggae, dubu a tanečních rytmů. Karel na nákupech, místní folk-rock, byl vpodstatě již tradičním hřebíkem do páteční rakvičky.

Sobotní den překvapil nádherným počasím, okolo jedenácté se konal tradiční výlet s bohoslužbou, odpoledne patřilo divadlu pro děti i pro dospělé. Program byl tentokráte oproti minulým ročníkům chudší - mi osobně kupříkladu tuze scházeli básnící básníci. Člověk se ani nenadál a místní suprmén v rudých slipech na kryptonských modravých kamaších zahájil druhý okřídlený večer nacpaný výtečnou muzikou. Farářský rock'n'roll v podání Lídl & Velík to vše vkusně uvedl, Divokej Bill revival alias Šatlava mne svým protialkoholickým songem vyhnal na tři piva do foyer zdejšího kulturáčku (v němž se křídelský festiválek tradičně pořádá), pak následoval Volant, echtovně punkový...

Ponožky pana Semtamťuka pro mne byly vskutku milým překvapením, přiznám se, že šlo o mé první setkání s tímto mile opileckým seskupením. Útržky textů typu "když má pívo tu správnou teplotu", "kachna musí plavat" nebo "zahradní párty, páni hrají v karty, dámy hrají dámu, děti kouří slámu..." mi zněly v uších ještě druhý den...

Poletíme Rudolfa Brančovského a jeho zručných spoluhráčů jsem už párkrát slyšel - vystoupení tak trochu veselé i zubaté, prošpikované vtípky... na to křídelské dorazil dokonce i Iggy Pop! Kapelka Schodiště (ex Nahoru po schodišti dolů band) mne zaskočila hlavně vizáží frontmana s pečlivě nabarvenou černou kšticí a obtáhlými květovanými kalhotami - vždy jsem totiž tohoto zpívajícího sympaťáka považoval spíše za příjemného pána v důchodovém věku... Koncert navzdory extra komické image odehráli skvělý, za bicíma válela Pájinka Táboříková, relativně čerstvý dredatý přírustek tohoto ansáblu.

Festiválek zakončila pár hodin po půlnoci Novoměstská bandička Korisz - příjemný hardrock s vyvrcholením u trubačské písně Kabanos multos... pokud srovnám výraz kapely s mým prvním poslechem někdy v roce 2002, nelze si nevšimnout, že tady někdo hodně poslouchal System of a down :) Celkově každopádně hodně živý koncert, který z festivalových návštěvníků (jichž bylo oproti minulým ročníkům relativně málo) vyždímal poslední zbytky energie (kterou pak záhy všchni hromadně doplňovali u výprodeje vskutku chutných toustů...).

Jako každý rok byly Křídla velkým povzbuzením a příjemným setkáním - díky všem, jejichž přičiněním se tento podnik mohl uskutečnit!

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 8

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6441
autorů: 866