ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Křídla budou...

19.09.08 | Skaven | Pozvánky

Poslední víkend v září je už celou věčnost vyhrazen pro festival Křídla v Křídlech u Nového Města na Moravě. Letos to vychází na 26. a 27. září 2008. Jako vždy se program nezaměřuje pouze na hudbu, na sobotní odpoledne jsou připravena i divadla a další totok...

Páteční program začne v 19 hodin koncertem skupiny Fullstop, ovšem ozdobou večera bude již legendární punková Znouzecnost a také energická Dub-O-Net spojující elektroniku, reggae a jazzové vlivy. Tradičními hosty festivalu jsou Kryštofovy staré věci a Karel na nákupech.

V sobotu dopoledne se mohou návštěvníci vypravit poznávat krásy okolí Křídel, a u toho se zúčastnit tradiční mše, která se obvykle odehrává právě za humny obce. Od druhé odpolední se odehrají zmíněná divadelní představení, tentokrát to bude O princi s dřevěným mečem a Tichá ozvěna bláznů v provedení divadelních souborů Zkládanka a Obludárium.

Sobotní hudební program začne v 18 hodin, představí se mladá melodická Šatlava, pokračovat budou pruhované Ponožky pana Semtamťuka. Závěr festivalu bude silný a s blížícím se koncem ještě sílící. V Křídlech bude hrát i nejveselejší skupina na vesmíru VOLANT (z nepochopitelných důvodů zmizel z plakátů…) Zahrají Poletíme?, zřejmě největším tahounem večera pak bude staronové, leč strmě dobré Schodiště, cílovou rovinku hudebního maratonu rozbrázdí kovový Korísz.

Po celou dobu je pro návštěvníky zajištěno občerstvení a jídelní stan. Dobrovolné vstupné na oba dny je výhodných 260 korun, vstupné na jeden den je 170 korun, sobotní divadla jsou po dvacetikoruně. Další informace na www.festivalkridla.cz, či na nástěnce pořadatele www.lysinalenina.cz

Festival Křídla si za dobu trvání vybudoval prvojakostní renomé mezi návštěvníky i hudebníky. Je vyhledávaný pro takovéto to to, co se nezměří, solidní zázemí (jmenujme třeba keramické toalety nebo budovatelskou fasádu kulturního domu) a v neposlední řadě zde návštěvníci spojí návštěvu festivalu s procházkami v pěkném okolí obce.

Festival, který se neupírá ke konkrétnímu hudebnímu stylu, ale spíše k myšlence celosvětového míru a akurátních důchodů, už hostil takové osobnosti a hvězdy jako Jardu Svobodu a Traband, Volant, Vladimíra Mertu či O5 a Radeček, Vladivojnu la Chia, nebo pultanelského šamana DaLeeB´ora Yandu, který žil jako kaskadér. Festival vznikl ta podpory Fondu Kraje Vysočina a města Nového Města na Moravě.

K návštěvě Křídel v Křídlech zvou občané sdružení v občanském sdružení Lysina lenina.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 5

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6446
autorů: 866