ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Bigbeatové Křídla 2002

01.10.02 | Skaven | Koncerty & festivaly

Lysina Lenina se vytáhla v Křídlech

Když jsem byl drahou Galateou pozván k nim na Vysočinu na místní festival v Křídlech, musel jsem pominout veškeré vzdálenostní důvody a společně s Kačenkou se skrze Brno na tento skvostný podnik vydat. Nějak intuitivně jsme zamířili do obecního kulturního zařízení (hospoda, obecní úřad a parketiště v jednom) kolem nějž se rojily zajímavé postavičky a následně se usadili na strategickém místě, vyčkávajíc na zprovoznění čepovadla piva.
Již zde bych se zastavil nad zajímavou a neobvyklou technikou "nastřelování pěny" pivními kolty. Pořadatelstvo pak jaksepatří uvádějí nadcházející produkci a házejí veškerou zodpovědnost na jakéhosi nezletilce v brýlích.
První kapela BOUDA PSOVA (tříčlený pop-punk) to měla jako každá první kapela poměrně těžké a ze samotného zoufalství ponoukala rozkoukávající se obecenstvo k bližšímu poslechu. Vzali pak alespoň za vděk hrstkou místních dětí, kteřížto nebojíce se vlka nic jali se podpořit kapelu i svým online zpěvem. Další překvapující kousek, kapela s názvem KORÍSZ zaujala posluchačstvo jak atmosférou tak kvalitními skladbami temnějšího ražení (kytara, klávesy, basa, bicí a zpívající kališník).
RAINCOAT 34 - punk z Havířova se zpěvákem bavícím obecenstvo neustalym hranim akordu e..:) a konečně úchvatní los performeros LENINOVA PLEŠ se svými apartními převleky, skákající hudbou, mnoha hudebními nástroji a živými ženami na pódiu.
Večer pak synkopickým křikem zakončují PROJEVY RADOSTI.
Spokojeně si steleme pod naším stolem a upadáme do komatického spánku, sousedi stavějí stan (zabíjení kolíků do parket již bohužel neregistruji).
Ráno se lidé začínají kupit, cesta vedoucí skrze Křídla se stává obětí dvou krabic křídy, vzadu u čajovny (parádní stan na dvorku za kulturákem s vodárnama a čajem) se několik odvážlivců snaží vydolovat z bílých cihel jakési skulptury, nutno podotknouti, že se jim to docela daří. Opouštíme shluk domů a společně s davem čítajícím cca 20 lidí se vydáváme uctít památku neznámeho vojína. Již samotná cesta napovídá, že se nejedná o jen tak nějakou procházku, nýbrž pietní obřad se vším všudy (yetím pochodem přes pole, stavěním živočišného mostu, donášením ohně plynovým zapalovačem i s obřadní větou "Ty si kokot, tys to zhasnul", s fanfárou i s kvalitní básní). Po jeho zkončení zkoušíme místní ozvěny pokřiky ahój a rybá které nastražení komparzisti zpoza lesa za kopcem křičí nadšeně zpět. Úprkem před autem se spasíme v místním lesíku a procházku završíme u váky pro dobytky.
V kulturním odbytišti se zatím chystá divadlo Záchvat se svým loutkomalebným hororem z Ruska - Naděžda. Ukáže se též SWING BAND Jána Lána jež potěší několika bítls kousky na množství nástrojů. Nejen děti pak potěší loutkové divatlo Matěje Šefrny s motýlí návštěvou a zpěvy.
Před mimózou mimky Kateřiny Bedáňové, která obnáší cca tři kousky ladných pohybů a point se ukáže zrychlená formace pro lidovou píseň s hitem "Pasu vraný koně" kterýžto se po čtvrthodině hraní chytne opravdu všelidově.
Ještě taky tyři (až pět) básníci (též Johanka Galatea) se svými nádhernými kousky.
Noa pak už začínají hrát kapely. KRITICKÁ SITUACE se svými vynikajícími skladbami k tanci a poslechu, IN MEMORIAM nevím proč připomínající psí vojsko, NASAĎTE SKI jako barevný bigbít ke skákání, RAM ADONAI po tombole a zlaté hřebíky do rakve večera o5 & RADEČEK (skotačivý big beat v převlecích) a KRYŠTOFOVI STARÉ VĚCI (nutno slyšet). Poslední STAROU ZUBATOU jsem již bohužel nezastihnul.
Stejnou měrou mne mrzí promeškaný nedělní fotbal (pozvánka na něj zněla "nemáme rádi sportovce, ale chcem zjistit co na tom vidí").
Nakonec se ještě škodolibě zasměji všem nezúčastněným, kteřížto promeškali opravdu ojedinělou skvělou akci.

Bližší informace na kridla.zde.cz nebo ksv.wz.cz

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 35

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6446
autorů: 866