ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Festival Křídla 2004

01.09.04 | Skaven | Pozvánky

aneb každý by je tak trochu chtěl... Na kultovním festiválku vystoupí Traband, Majerovy Brzdové Tabulky, Veselá zubatá, Leninova pleš, K.S.V., Korisz a další...

Festiválek ve skvostném městečku Křídla proběhne ve dnech 24. a 25. 9. 2004. Páteční program obývají kapely Waklaf, Systém Chaos a Mladshee sestra. Okolo deváté zahrají nejen z Esa známí O5 a Radeček. Tato šumperská kapela se během deseti let stačila vyškrábat z Porty až na nejsvrchnější šprušle prestižních televizních i rádiových hitparád. Mají za sebou 2 CD a několik demonahrávek, pár klipů a před sebou? Kdo ví. Na Křídlech máte každopádně jedinečnou příležitost vidět jejich koncert tak trochu po staru - na domácí půdě.
Hned po nich nastoupí Kryštofovy Staré Věci - jeden z mnoha místních skvělých bigbítů, který vás zaručeně chytne a nepustí. KSV si potrpí na vizionářské texty a ráznou rytmiku, dokonce se líbí i Čendovi (jednu dobu si neustále notoval sloku o tenisce...) a to je co říci.
Kapela Korísz, která vystoupí v těsném sledu za KSV má na nokturnu hned dvě recenze na svá samizdatová alba. Prý už se pálí další - Live in Sněžné 2004. Pokud holdujete krapet tvrdší muzice s lehce kališnickými texty, nenechte si Koríše ujít!

Sobotu začíná zhurta avantgardní Leninova Pleš - těšte se na veselou podívanou! Dále zahrají poněkud mírnější Rapa Nui a v devět večer přifrčí na scénu staří dobří Traband. Po všelikém cestování Evropou se konečně vracejí na česká pódia. V kuloárech se špitá o novém CD a že bude co poslouchat, na to můžete vzít jed! Tím však Křídla zdaleka nekončí! Následuje volné hudební sdružení Veselá Zubatá ( oníž napsali na jedněch stránkách: "Z hudebního pohledu je to strašná příšernost, z duchovního pohledu "hlubokost volá k hlubokosti".")
Na dobrou noc zahrají Majerovy brzdové tabulky. Kapelka má za sebou téměř dvacet let hraní. Je to jemná a příjemná hudba, která potěší každého hudbymilce. A pokud ještě nebudete mít dost, večer uzavřou Cucarachas.

Křídla mají tradičně i dětský program - Divadlo Matěje Šefrny a zjeví se i kulturní vložka s názvem Pasu vrané koně (velmi speciální lidová píseň). Samozřejmě nesmíme opomenout Básnící básníky, mezi nimiž se jistojistě zjeví i Johanka Galatea (její dílka jsou k nalezení v sekci lidé).

Jak na Křídla?
Obec Křídla leží 6km od Nového Města na Moravě. Můžete dojet Autem z Brna - Křídla leží na trase z Brna do Nového Města přes Tišnov a Kaly, Autem ze Žďáru nad Sázavou - z Nového Města po silnici č.150, odbočka na Křídla, Vlakem - ze zastávky Olešná na Moravě 4km po modré turistické značce nebo Autobusem - v Křídlech je autobusová zastávka (dá se v klidu dojet kupříkladu z Brna)

Zadarmo to nebude, takže šetřete. Vstupné je po 120,- na každý den nebo 200,- na oba. Spát se dá v kulturáku pod stolem ve spacáku, nebo venku v vlastním stanu (což nedoporučuji. Na Vysočině bývá tou dobou slušná kosa...).

Odkazy:
www.o5.cz - O5 & Radeček
www.veci.tk - KSV
korisz.sf.cz - Korisz
music.taxoft.cz/mbt/dokument/mbt.htm - MBT
kridla.kvalitne.cz - stránky festivalu

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 8

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866