ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Pozvánka na Křídla 2007

12.09.07 | Skaven | Pozvánky

Ve dnech 21. až 22. září se uskuteční v Křídlech další ročník úspěšného multižánrového festivalu Křídla, který pořádá novoměstské občanské sdružení Lysina lenina. Návštěvníky čekají dva dny plné zejména hudby, ale i divadla, tance a poezie.

Celý festival odstartuje v pátek 21. září brněnská skupina Woo Doo. Následovat budou valašští Ležérně v leže. K vrcholům pátečního večera bude zcela jistě patřit Naughty bros.team – Little boy, Verbal crew & Dj eL z Nového Města a Žďáru. Na hip hopové vlně budou dále pokračovat brněnští Nuck choris gang se svým úderným karate hip hop rockem. Rozdováděné návštěvníky jistě ještě více rozskotačí veselá disko hudba z Černošic v podání Timudej. První večer uzavře stálice místní scény – KSV.

Sobotní program začíná již dopoledne a to ranní bohoslužbou, po které bude následovat tradiční výlet. Od 14.00 se mohou návštěvníci těšit na divadelně- taneční blok. Novoměstský soubor Zkládanka připravil pro děti loutkové divadlo o Hrochovi Oranžochovi. Pro starší a odvážné zahraje soubor ZUŠ Obludárium Báječnou svatbu. V taneční části se bude letos prezentovat brake dance v podání Gazela Bboys. Tradiční tečkou budou básníci a one man show Vojty Zikmunda.

Po 18.00 se rozběhne večerní hudební program. Jako první se představí opět místní kapela, Karel na nákupech. Jako další vystoupí legendární Lídl & Velík. Ruda Brančovský zahraje na Křídlech poprvé se svojí novou kapelou Poletíme. S Poletíme doletíme k další brněnské kapele, tentokráte však ryze ženské – k Budoáru staré dámy. Po nich začíná nostalgická část – a hlavně – vrchol večera. Po dlouhé době opět vystoupí jedinečná Leninova pleš se svým tramp metal folk country hopem. Megahvězdou večera budou mega slavní O5 & Radeček. Blues jak shlak zahrají Hoochie coochie band a na závěr publikum rozdovádí řízný Burana orffchestr.

Vstupné na oba dva dny stojí 250 Kč, na jednotlivé dny po 150. Je možné přijít i pouze na sobotní odpolední divadelní program, který je za 40 Kč. Celá akce se koná za laskavé podpory Kraje Vysočina, města Nového Města na Moravě, obce Křídla a dalších sponzorů, kterým tímto děkujeme a zároveň se těšíme na shledání s vámi všemi na Křídlech 2007.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 4

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14770
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6448
autorů: 866