ikona.png, 0 kB Nokturno.net / tvorba / dílko

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Jak princ Charles nezachránil Kamilu

22.10.06 | Charlie Monroe, @, další tvorba | 33330 x | vypínač

Žili byli princ Charles a krásná princezna Kamila. Jejich láska dosahovala nebeských výšin a až do osudného rána byli nejšťastnějším párem v celém království. Kamila se procházela s klidným srdcem, lehce zamyšlená, s úsměvem na rtech, když z ničeho nic z oblak slétla saň, Kamilu popadla a odnesla.
Princ Charles to zjistil až po několika hodinách, jelikož měl velice důležité „jednání“ se svou milenkou, za kterou jel do Paříže. Když se vrátil a zjistil jaké neštěstí jeho zemi postihlo, začal schánět své právníky, aby připravil žalobu na nicnetušícího draka. Hned jak se všech 57 právníků dostavilo, začala úmorná práce na znění žaloby, která se vlekla celých 57 hodin. Když se všichni shodli na znění žaloby, zašli na policejní ředitelství, kde se k jejich zástupu přidali dva strážníci, kteří dostali za úkol přivést provinilce v želízkách.
Princ Charles si vlezl do své limuzíny, své právníky nastrkal do jednoho „doubledeckera“ a policejní příslučníci použili služební vůz. Po úmorných 57 kilometrech po polních cestách rozoraných traktory se dostali k dračí sloji, kde je již drak očekával. Princ Charles přednesl znění žaloby a zeptal se draka, jestli si uvědomuje, že porušil zákon a zda-li se cítí vinen. Drak se 57 vteřin rozmýšlel a poté pravil:
„Vážení a milí, já jsem drak. Já mám v popisu práce unášet princezny a žrát je. Já za to nemůžu. Podívejte se na můj živnostenský list – mám zde vyloženě napsané ‚lov pricezen‘! A druhý živnostenský list mám vystavený na lov právníků. Těch je poslední dobou víc než princezen.“
A to už se drak rozeběhl a 57 mocnými skoky přiskákal k vystrašenému zástupu právníků a všechny je 57 hlty sežral. Strážníci se lekli a utekli, prince Charlese na místě ranila mrtvice a skonal. Tak se nepodařilo zachránit Kamilu.


 Přidat komentář 
› Online 4


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866