ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Eurotrialog Mikulov 2008

10.09.08 | Skaven | Koncerty & festivaly

Mikulovský festival Eurotrialog sliboval (alespoň mým smyslovým buňkám) jeden z nejlepších letních festivalových programů. V kombinaci s příjemným prostředím Mikulovského amfiteátru a burčákové sezóny se tak stal akcí, na kterou jsem zkrátka musel jet. Dvoudenní program sestával jednak z hudebních koncertů (tentokráte podělených na dvě scény, což je zároveň má největší výtka pořadatelům, neboť se zde zpravidla všechny kapely překrývaly) a druhak z výstav a externích koncertů.

Co se týče prvního, tedy pátečního dne, zahájil jej Jan Budař se svým bandem a následovali Psí vojáci. Celé jejich vystupení se potýkalo s jakýmisi ozvučovacími problémy a bylo to znát rovněž na pódiovém výkonu. Nepřidali ani jeden kus a vytratili se do davu. Už jsme doma a exkluzivní punkový F.P.B. set byl natolik konteplativní a nesl se v tak zběsilém punkovém rytmu, že jsem u něj usnul... Dokonce ani Boo Christopera Pajera už nezní tak uhrančivě jako dříve - může za to jednak už dávné propuštění violoncellistky a nově taky výměna bubeníka (ne vyloženě špatného, ale Pavel Koudelka byl prostě jiná liga). A konečně obyvákový projekt současné identity Jaromíra Švejdíka s The Bombers já osobně považuji za fiasko, ale jistě je to věs hudebního cítění a osobního vkusu...

Na sruhou stranu mne velice příjemně překvapily jiné ansábly - kupříkladu řízní OTK, jejichž kytarová muzika byla velice nápaditá. Skvělý hudební zážitek poskytly rovněž Zloději uší, trojice brněnských hudebníků odvážně, leč vkusně experimentující s elektronickou muzikou. A konečně, nostalgická vzpomínka na někdejší Dybbuk/Zuby nehty - tedy obživlá dívčí (dámská) kapela, na pódiu uhrančivější než z nahrávek, poskytla opravdu výtečný hudební zářitek playlistem sestávajícím z těch nejhezčích a nejzběsilejších fláků z jejich tvorby.

Sobotní den byl ve znamení sluníčka, kaváren a burčáku. Mihli jsme se varhaním koncertem Filipa Topola (byl velice příjemný) a navečer hurá do hudebního šapitó, kde se odehrály povětšinou opět ty zajímavější koncerty - namátkou Žofie Kabelková se svou společnicí, která hrála a hraje vkusný folk, nyní obohacený o další hudební nástroje (flétna, klavír) a druhý hlas. Skvělí byli Swordfishtrombones, zahráli něco skladeb ze své současné tvorby (už se těším, až nové skladby zalisují na další CD), velmi očekávaný byl Budoár staré dámy. Jejich nové CD Dobrou noc, světlo mám hodně rád, koncertní vystoupení bylo ale maličko rozviklané, tu a tam něco ujelo, tu a tam nebylo ten který nástroj slyšet, přesto se moc líbili.

Zlatým hřebem večírku pak byli Nuck Chorris Gang, příjemní hiphopoví týpci s dechovou sekcí vedenou panem Mojmírem, investigativním pánem v důchodovém věku (předpokládám, že to byl dědeček některého z účinkujících). Zprvu jsem myslel, že je to hodně drsná recese, ale když začal válet na pozoun, slušně mě usadil... Celý koncert byl znamenitou recesí a pro mně minimálně poučením, že "na ulici bych nepřežil ani minutu...".

Podtrženo sečteno, Mikulovský festival byl výtečný, stejně jako jeho minulé ročníky.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 36

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6446
autorů: 866