ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Eurotrialog Mikulov 2004

08.08.04 | Skaven | Pozvánky

Mikulovský festiválek se uskuteční již příští týden -13. a 14.8.2004. Vystoupí: Kollaps (CZ), U-Bahn, Priessnitz (CZ), Žáha (CZ), Korai Öröm (HU), Krásné nové stroje (CZ), Garage & Tony Ducháček (CZ), Rovnátka (CZ), Ivan Hlas Trio (CZ), Bratři Ebenové (CZ), Vl. Mišík & Etc.(CZ), Tornádo Lue (SK), Gothart - RAKIJA´n´ROLL Show (CZ), Lichtenberg (A), Guločar (CZ), Kapela snoo (CZ).

Zahájení v pátek, 13. 8. 2004 v 17 hod: vernisáž výstavy fotografií Karla Šustera Eurotrialog 1999 – 2003 v galerii na náměstí + akční čtení
KOLLAPS – Jaroslav Rudiš (hlas, řetězy, železa); Alex Švamberk (hlas, perkuse, řetězy); Pavlína Medunová (hlas) – čtou z děl těchto autorů: Blixa Bargeld (D, Einstürzende Neubauten), Ernst Jandl (A), Walter Mehring (D)

U-BAHN
Rockové příběhy z berlínského metra. Jaroslav Rudiš debutoval knihou Nebe pod Berlínem, kde nekonformním stylem získal nejen mladé čtenáře, milovníky Wima Wenderse a punk-rockové hudby, ale i ty, kteří si pamatují ještě NDR, umělohmotné indiány, pokrokového zpěváka Deana Reeda nebo to, jak naši východoněmečtí sousedé přelézali na podzim 89 zdi západoněmecké ambasády, aby pak své trabanty nechali napospas přičinlivým Pražanům. V Nebi pod Berlínem se setkáváme se skupinou U-Bahn, setkáme se s ní i v mikulovském amfiteátru. Zároveň bude pokřtěno pokračování komiksu Jaroslav Rudiš & Jaromír 99: Hlavní nádraží (www.aloisnebel.com)
www.labyrint.net

PRIESSNITZ
Na české rockové scéně se Priessnitz objevili v roce 1989 a brzy se stali žádanou koncertní atrakcí a vybudovali si pozici kritiky ceněné a posluchači uznávané kapely. Jejich hudba, zpočátku dost syrová a goticky temná, se postupně ztišuje a vyklidňuje, pořád si ale uchovává zvláštní tajemnou atmosféru, jakýsi otisk rodného jesenického kraje.
www.priessnitz.com

ŽÁHA
Ostře sledovaný projekt, který ve svém programu SOUL MACHINE mísí soul a funky s rockem. Typické pro kapelu je dvouhodinové vystoupení bez přestávky. Vystoupení by se dalo charakterizovat jako exploze nashromážděné energie a její přenos na diváky.
www.zaha.cz

NAHORU PO SCHODIŠTI DOLŮ BAND
NPSDB je první českou skupinou, která hrála (a dodnes hraje) ska. Tento v Anglii populární styl „zrychleného reggae“ povýšilo Schodiště na svébytný český bigbít košatého a barevného zvuku, písniček nejrůznějších tváří, temp a forem, přece však nezaměnitelných ve svém zvuku a respektující pomyslné hranice stylu. Není zdaleka pravidlem, aby jednoduché bigbítové písničky měly také dobré a zároveň stravitelné texty. Schodiště bezpečně patří k těm několika výjimkám, které spolehlivě a hravě této vysoké laťky dosahují.
www.noise.cz/schodiste

KORAI ÖRÖM (HU)
Korai Öröm jsou podle médií maďarská skupina ambientní, městského folku, pozemsky psychedelická, akční, folková hudba neexistujích národů. Kapela samotná však tvrdí, že pouze hrají world music. Korai Öröm vznikli v roce 1991. O dva roky později vyrážejí na turné po německých klubech v Zastavách a Škodovkách pod nálepkou „punk z Maďarska,“ jak je nazvali v Berlíně. V roce 1994 je skupina desetičlenná, kteří hrají na mnohé percussion, didgeridoo, fujaru, píšťalu a vlastnoručně vyrobené nástroje. Na pódiu jsou s nimi i 4 DJs. Hrají v malých klubech a po koncertech se účastní „acid parties,“ při nichž zažívají mnohé nové zkušenosti a obohacující svůj vnitřní svět a tím i hudbu KÖ. Korai Öröm do roku 1996 hrají pouze v Maďarsku a Německu. Od roku 1997 projezdili značnou část Evropy. Všude, kde hráli – ve Velké Británii, Irsku, Dánsku, Belgii, Holandsku, Rakousku, Rumunsku, České republice, Slovensku, Slovinsku, Itálii, Jugoslávii, Bulharsku, Rusku a Polsku – roztancovali desítky a už asi i stovky tisíc nadšených lidí.
www.korai.hu

KRÁSNÉ NOVÉ STROJE
…dechy, dechy, dechy – a to s energií a nasazením vlastní jen jim! Nevyčerpatelní, nezničitelní, nenapravitelní, stále za svými stroji... a s novým CD!
www.krasnenovestroje.cz

GARAGE & TONY DUCHÁČEK
Původní formace Garáž (1980 – 1995) byla průkopníkem českého punku; spolupracovali s Mejlou Hlavsou, byli předkapelou Iggy Popa. Poslední CD u Globusu: „Nepohádky“.
www.rock-jazz.cz

ROVNÁTKA
Dětská folkrocková kapela z Břeclavi. „Hrajeme od listopadu 1999 a je nám 13 –1 4 let.“
www.breclav.info/rovnatka

IVAN HLAS TRIO
Hudební sdružení Ivan Hlas Trio vzniklo začátkem roku 2003 jako komorní odnož nové skupiny Ivan Hlas a Pink Glasses. V tomto novém seskupení účinkují Norbi Kovacs, (kytary, ex Lokomotiva) a Jaroslav Olin Nejezchleba, (violoncello, mandolla, ex E.T.C). Muzikanti hrají písničky Ivana Hlase, průřez od ranné blues tvorby až po úplně nové, dosud nepublikované skladby. Celé vyznění je směřováno na bezprostřední
kontakt s publikem, příjemné muzicírování večírkového typu.
ivanhlas.wz.cz

BRATŘI EBENOVÉ
Bratři Ebenové vlastně do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru.
www.bratriebenove.cz

VL. MIŠÍK & ETC…
Klasik českého bigbítu Vladimír Mišík se stal již za svého života legendou. Jeho písně „Variace na renesanční téma“ (Láska je jako večernice...), „Sladké je žít“ či „Stříhali dohola malého chlapečka“ zlidověly a ač vznikly před mnoha lety, dodnes je (rádi) slýcháme z rádií či u táboráků.
ceska-hudba.cz/vladimir-misik

TORNÁDO LUE (SK)
Slovenská legenda znovu na scéně! Bratislavská alternativní skupina (punkovo-čardášový rock) se rozpadla sice v 1996, ale po úspěchu jejich skladeb ve filmu Divoké včely, a po jedné změně v obsazení znovu nahrávají a vystupují, včetně zpěvačky Jany Tóthové. Jejich repertoár obsahuje jednak všechny legendární písně a skladby ze všech tří vydaných CD, ale i novou tvorbu.
www.tornadolue.cz

GOTHART – RAKIJA’N’ROLL SHOW
Gothart v Mikulově předvede speciální koncertní a scénické provedení alba – RAKIJA’n’ROLL Show. Kapela se rozroste o další hudebníky, program doplní videoprojekce. Tento projekt skupina v letošním roce představí na několika vybraných českých festivalech. Největší změnou oproti standarnímu koncertnímu zvuku Gothartu bude účast dechové sekce ve složení trombón, trubka a baryton saxofon. Skladatel Petr Ostrouchov, který je autorem aranží dechů ve třech skladbách na studiové nahrávce, dostál slovu danému v televizní Noci s Andělem a pokračuje ve spolupráci s kapelou. Součástí koncertu bude videoprojekce kombinující živě snímané záběry z vystoupení a další vizuální prvky, obohacením bude rovněž doprovodný světelný design.
www.gothart.cz

LICHTENBERG (A)
Z vídeňské scény jsme v minulosti uvítali například Scrooge nebo výtečné Werk. Obě skupiny se bohužel již rozpadly, ale někteří jejich hudebníci jsou nadále aktivní. Tak i výtečného bubeníka G. Castanettiho, který obě výše zmíněné skupiny zakládal, uvítáme opět v Mikulově jako člena souboru Lichtenberg. Hodláme tak znovu navázat na spolupráci s vídeňskou nezávislou scénou.
lichtenberg.sil.at

GULOČAR
Devítičlenná romská skupina Gulo čar dnes hraje soul funkovou hudbu silně ovlivněnou cikánskou melodikou a harmonií. Pop taneční rytmy a typické frázování funky hudby s jedinečným feelingem je kombinace zaručující této kapele nezměrné množství energie. Autorské texty písní vycházejí z tradiční romské poetiky a jsou také v romštině interpretovány. Čerství držetelé Anděla za worldmusic!!!
www.gulocar.com

KAPELA SNOO
Kapela snoo vznikla na samém sklonku minulého tisíciletí v restauraci U hrocha na Starém Městě Pražském. Aniž o sobě věděli, opírali se o sebe zády dva pozdější leadeři Karel Babuljak (Babalet, Hypnotix, Mama Bubo, Boothill, Relaxace, Sajkedelik Šraml band) a Arnošt Hanf (100 zvířat, Matěj Čech, Šrapnel) a snili o famózní kapele, jejíž hutný sound naplněný živelnou energií zvedne ze sedadel i chromé, přičemž netančící milovníci hudby se rozhodně nebudou nudit. O kapele, v níž hrají jako z partesu příjemní chlapci, co se musí líbit dívkám, o kapele, která je sama příběhem. Ve chvíli, kdy se k sobě Arnošt Hanf a Karel Babuljak otočili čelem, byla kapela snů na světě.
www.snoo.cz

Tento materiál je převzat ze stránek festivalu - www.eurotrialog.cz

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 3

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866