ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Eurotrialog 2004

16.08.04 | Skaven | Koncerty & festivaly

aneb za hudbou na jižní Moravu

Již předem vám mohu prozradit, že letošní ročník eurotrialogu se nadmíru vyvedl. Dobrým předpokladem byl jistě kvalitní program, který v pátek nakousli jeseničtí Priessnitz, po nich vystoupila energická funk-rocková kapela Žáha v čele s charismatickým frontmanem Markem Hlavicou. Závěr svého živelného vystoupení doplnili zběsilým rozhazováním házecích talířů se svou internetovou adresou...
Poté se na pódium přiřítili Nahoru po schodišti dolů band v tradičních stejnokrojích a odehráli další z výtečných koncertů, zaplněný smutnými i veselými kusy ze života. Kol půlnoci se dostala ke slovu maďarská kapela Korai Öröm, vystoupení bylo velmi živé a barevné, nu škoda slov... Krásné nové stroje byly (alespoň pro mne) posledním hudební třešničkou mikulovského večera a tak jsem po shlédnutí dechové zpěvové a čert ví jaké ještě magie mohl jít zadostiučiněně spát.

V sobotu se Mikulovský amfiteátr začal natřásat již ve tři hodiny odpoledny, kdy před prořídlé publikum předstoupila folk-popová kapela Rovnátka složená ze samých mladých součástek... šlapalo jim to pěkně, snad jen kdyby trochu zapracovali na vlastním repertoáru. Pak již nastoupily hudební stálice - Vladimír Václavek & Hearn Gadbois (vynikající hráč na perkuse) představili poklidnou, lehce dunajoidní muziku, přemýšlivé a tklivé písně spíše k poslechu než k tanci. Bratři Ebenové obšťastňují své posluchače hudbou již dobrých dvacet let, není tedy divu, že ani tentokráte nezklamali. Slovní hříčky a inteligentní humor sršící z jejich tvorby usadil festivalová individua do mokré trávy nedbaje na vlezlý déšť. Vysoko nasazenou laťku nehodlala podlézt ani následující formace - Vladimír Mišík & Etc... se svým nesmrtelným Big beatem - nechyběla "Variace na renesanční téma" ani Pelíšková "Slunečný hrob".
Tornado Lue rozpoutali hotovy hurikán, jejich podivná rozkývaná, lehce westernová hudba, prezentovaná pěti dosti podivnými individuy v čele se zdivočelou dámou - zpěvačkou Janou Tóthovou. Pro kapely neznalé bylo jistě překvapením, že se tato Bratislavská stálice prezentuje českými texty. Kdo se domníval, že nic zběsilejšího již nemůže přijít, notně se zmýlil, neboť nastoupili Gothard se svou "rakija´n´roll show" při níž odehráli své stejnojmenné album v popředí doprovodné videoprojekce ušité na míru tomuto vystoupení (všeliké klipy, grafické hrátky a sestřihy přímo z koncertu). Hudba byla skočná, živá, zkrátka taková balkánská, davy šílely a kapela musela přidávat.
Poslední kapela, kterou jsem byl s to shlédnout byli rakouští Lichtenberg - podivná směsice živých nástrojů a samplových nahrávek míchaná tak nějak po osmi táhlých taktech. Na další kusy (Kapela Snoo a Guločar) jsem již neměl dostatek energie ani tělesného tepla a tak jsem se odebral na kutě do přibližovadla našich dobrotivých soukmenovců. Nu a tímto jim díky za výtečný víkend strávený nejen v osidlech mikulovského eurotrialog. To jsem zvědav co přinese další ročník!

>Všechny obrázky

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 7

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866