ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Eurotrialog 2003

21.09.03 | Skaven | Koncerty & festivaly

Mikulovský takřka burčákový festiválek z předkonce prázdnin

Festiválek s divným názvem Eurotrialog se uskutečnil 22 a 23 srpna v mikulovském amfiteátru. Stihl jsem pouze část sobotní produkce (ono cestovat z Ostravy do Mikulova přes osm hodin...), i tak to ale stálo za to. Betonový půlkruh amfiteátru, z nějž se ozýval právě hrající MCH band, při mém příchodu objímal asi pětistovku lidí, pár stánků s pivem a desítky miniaturních pečlivě vyrovnaných amerických náhrobků (nakonec se z nich vyklubaly betonové torza laviček). Po MCh bandu na pódium vběhla bulharská kapela, jejíž název jsem si bohužel nezapamatoval, zaskakuící za tuším Gothard. I přes nesnesitelné horko se před pódiem vyřádilo mnoho zburčákovaných účastníků včetně mohutně vousatého samozvaného předtancovače s taktovkou - bulharské ska se jen tak neslyší.
Jako další zahrál Lubomír nohavica společně s Ester Kočičkovou. Veselou podívanou nebyla jen směsice písní ale i série promluv Ester Kočičkové očividně obveselené nejen hezkým počasím a dobrou festivalovou atmosférou.
Psí Vojáci zahráli do umírajícího dne docela ušlý koncert. Diváctvo bylo hojné, kdo by také neznal tuto takřka legendární kapelu. Škoda jen místy špatného nazvučení a méně kvalitního Topolova nástroje.
Poněkud netradičně se jako vrchol večera zjevila kapelka Traband. Zahrála jako obvykle skvělý koncert, tentokráte složený nejen z písní zběsilých, ale povícero i tklivých. Vyprázdňování tekutin z nástrojů probíhalo pravidelně po každé písní, což bylo důkazem, že nejen publikum jelo naplno. Nesourodou obuví vybavená (viz zpěvákovy údajně nejhnusnější sandály na světě) kapelka se očividně stává čím dál tím více populární.
Poslední mnou shlédnutá kapela Nahoru po schodišti dolů band zahrála v podstatě klasický sled písní. Stálo to tedy opět za to. Vrcholem byla zrcadlová pokrývka hlavy neúnavného klarinetisty při diskotékové písni. Bohužel během vystoupení stále pohvizdovala vazba, nástroje se navzájem překrývaly a celkový zvuk byl poměrně nekvalitní.
Mé usínání pak bylo provázeno letmými útržky melodií kapely Fru Fru.
Inu festival opravdu parádní. Snad jen škoda, že konečně někdo nalezl díru v záchodovém trhu a začal vybírat poplatek za návštěvu toalet. Na druhou stranu konečně někdo nalezl díru v trhu a prodával na festivalu nanuky. Konečně pro jednou prodejci burčáků nezavřeli před osmou. Konečně jsem dopsal tenhle článek.

>Všechny obrázky

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 5

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866