ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Johanovo první Magorovo Vydří

10.07.13 | Skaven | Koncerty & festivaly

Milé zebry! Světlo, to je Ježíš Kristus a tma, to je ďábel!

Co se nám Johan na podzim narodil, taháme ho po všech našich oblíbených štacích. A byl by v tom čert, kdyby s náma nejel i ke Skalákovi na památný Magorův festival.

Slyšet Bratry Karamazovy pod deseti letech (naposledy to bylo ještě ve Vydří, někdy nad ránem, a bylo to takřka magické...) byl příjemný zážitek. Moc jsem se na ně těšil a jsem rád, že hrají pořád se stejným zaujetím... Při té příležitosti jsem zjistil, že jsem propásl už dvě jejich nové CD (ale žádný strach, sbírku jsem doplnil a na recenzích už pilně pracuju).

Na Magorově statku se tradičně docela dost pije. Možná je to kvalitou produkce, která tam hraje, a tak se lidi nalívají, aby jím to víc sedlo. Já bych spíše řekl, že se ale všichni rádi vidí a tak se druží a druží až to úplného vydružení. Když jsme přijeli s Johanem, měl jsem trochu strach, ať nám ho nějaký obzvláště naveselený člověk někde nesejme, ale ono právě kouzelné bylo to, že ať jsme potkali jakkoli naladěnou osobu, vždycky byla milá, dala se s námi do řeči nebo se alespoň mlčky s úsměvem opatrně potácela.

Letošní výběr kapely byl ryze undergroundový s lehkými punkovými a folkovými přesahy. Dáša Vokatá byla letos nějak rozjařená, ale rád jsem ji zase po čase slyšel. Záviš pěl své přežalostné písně, Joe Karafiát loudil kvílivá sóla doprovázen svým bandem, skvělé bylo taky jinak těžce stravitelné Jiříkovo vidění, které si dovezlo bohatou dechovou sekci, která se však záhy ukázala jen sekcí rytmickou (foukali do toho páté přes deváté, ale pěkně rázně do kroku...).

Když jsme dva večery všehudební produkce ve zdraví přečkali, přišla neděle, tradičně pohodová, nakopnutá bohoslužbou. Kolem poledne slunce vysušilo nejzásadnější bahnivé pasti na louce a my jsme se vydali vydatně nakrmení starou dobrou kulturou zpátky na na sever.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří mají nervy na to, aby každý rok tohle vousaté mecheché znovu uspořádali, zajistili dost chlastu, chleba a sádla a obrnili se vůči nepříjemné policii, která po celou dobu festivalu s heslem "zprudit a dojebat" korzovala po přilehlé silnici a rozávala pokuty za nedbalé parkování. Takže díky a za rok!

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 5

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14770
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6448
autorů: 866