ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Petr Heteša: Láska až za hrob

01.05.08 | Václav Zoubek | Knihy & čtení

Nová drsná sci-fi z edice Pevnost.

Policejní stát, odposlechy, sledování, tajné informace, nabourávání počítačů, FBI a její nevinná oběť. Asi tak by se dala definovat plocha, na které Petr Heteša rozehrává perfektní hru kočky s myší. A on je mistrný hráč. Petr Heteša je někdo v českém kyberpunku. A tak i jeho poslední kniha je výstavním kouskem tohoto žánru. A také další kvalitní kousek v Edici Pevnost.

O čem kniha je? Cameron, vytáhlá studentka univerzity ve své seminární práci z investigativní žurnalistiky zmínila, že některé informace získala z neoficiálních zdrojů FBI. Její sledování dostane na stůl Leight Jerrad, velitel sledovací složky baltimorské FBI, ale nedostane k případu dost informací. Ne na kolik je zvyklý.Problémy stíhají problémy. A když je na celou aféru uvaleno vnitřní informační embargo, je situace opravdu zapeklitá.

Pokud mám hledat chyby, tak začnu především u korektora – překlepy na některých místech opravdu ruší. Dále bych mohl tvrdit, že „tohle tu už bylo“. Jistě, je to kyberpunk, fantastika. Je těžké, spíš zhola nemožné, najít originální téma. A i poskládání střípků je umění.

A největší klady? Strhující příběh a neprozrazení konce předem. Já osobně jsem se od knihy nemohl odtrhnout a konec byl pro mě velmi příjemným překvapením. Rozhodně neobvyklé rozuzlení příběhu. Dále autor ve vyprávění využívá americkou drsnou školu, pocity hlavních postav jsou čtenáři jasné a nemusí si je složitě představovat. zkrátka jazyková práce na výbornou.

S klidným pocitem, s čistým svědomím můžu dát dílu 95%.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 51

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6446
autorů: 866