ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Peklo s Landou

28.04.08 | Max | Film & Divadlo

"To je stroj! Drží hubu a maká!"

Představovat Daniela Landu není třeba. Člověk s mnoha přívlastky, kterého buďto berete nebo ne. Člověk který je podle svých odpůrců zodpovědný za existenci hnutí skinheads u nás. Člověk, který když si něco umane, tak to prostě udělá. Tak vznikla spousta nejen na české poměry naprosto originálních projektů. Během muzikálového boomu v devadesátých letech Landa touto formou převyprávěl Krysaře. Před dvěma lety natočil se svojí manželkou na postu režisérky filmový debut Kvaska, mezitím nahrál několik sólových alb proměnné kvality, závodil v autokrosu, se silničním tahačem, v rallye, mimo to se svými nejbližšími příznivci založil náboženský (či jaký) řád Ordo Lumen Templi atd. A loni na podzim přišel s další lahůdkou. Vlastní realiy show (kterou sám nazývá live show – neb se neodehrávala v uzavřeném prostředí jakékoliv budovy, ale přímo zasáhla do běžného života jejích účastníků bez toho, že by byli odtrženi od všedních problémů) Peklo s Landou.

Show byla k vidění na internetové televizi Stream.cz a to po několika prvních dílech v periodě dvou premiérových dílů za týden.

Hlavní ideou bylo vytrénovat pět borců s víceméně pohnutými osudy v zápasníky thaiboxu a dát tak jejich životům nový cíl a hlavně chuť něco dělat. Výjimku mezi „asociálními“ živly (ex-gambler, ex.mukl, ex-narkoman... nebo tak nějak) tvořil relativně spokojený „obchoďák“ (rozuměj ochodní zástupce nebo prodejce) - tedy prototyp dnešního profesně „úspěšného“ muže, který prostě chtělů jenom vypadnout ze stereotypu a dokázat nejen sám sobě, že ještě něco dokáže.

Landa do projektu přizval profesionálního trenéra thai-boxu (neuvěřitelně vtipný Petr Macháček jehož hlášky mi na dlouho utkvěly v paměti - jedna z nich je v podtitulu) a psycholožku Tamaru Cenklovou.

Vyprávět všech 24 dílů show nemá smysl. Kdo viděl, viděl. Kdo neviděl, zřejmě ani vidět nechce. Kromě řadových dílů tvořily Peklo s Landou speciální díly ze zákulisí. To vše bylo logicky jenom sestřihem cca. 3 měsíce dlouho trvajícího projektu.

A v čem byla tahle reality show proti všem ostatním tak světoborná, k v ní „nevznikla“ žádná nová superstar ani hvězdička showbusinessu? Možná v tom, že se pět dospělých mužů stalo zase na chvíli kluky, kteří si mohli chvíli hrát a vyzkoušet věci, k nimž by se jinak nedostali, v tom, že dokázali, že všechno jde, když se chce, v tom, že nikdo není dokonalý, jednoznačný, přímočarý, správný, že všichni jsou jenom lidi...

Jednoznačnou a tu jedinou správnou odpověď bych nehledal. Vždyť to přeci dělal Landa!


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 5

› Zeď
herr madved
(05.06.20, 23:25)
...kam zmizelo nokturno?

čtenář Antilistí
(11.02.20, 20:34)
Vítání jara 21.3.2020 - Ostrava - Výškovice - sraz Konečná tramvají 14:00 - oheň, Morana , Folkolorit, https://bandzone.cz/koncert/502014-vyskovice-rokle-za-vyskovicemi-vitani-jara

čtenář kryštof
(14.11.18, 14:27)
čau lidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

čtenář Antilistí
(08.11.18, 08:06)
Vítání jara - 20let - 22.-23.3.2019 - pátek 22.3. - koncert kapel - Rock Hill - Ostrava- Sobota 23.3. - sraz konečná Výškovice 14:00 více : bandzone.cz/koncert/477093-vyskovice-rock-hill-music-club-vitani-jara-20let-2019

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2022 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14762
článků: 557
obrázků: 3652
dílek: 6382
autorů: 862