ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Ovčina 2002

06.11.02 | Zajíc | Dřevárny

Zajícův report z podzimní Ovčiny.

Ovčina je LARP. Fantasy svět. Hra na hrdiny v reálu. Každý si může dělat co chce ( či spíše co chce jeho postava ), pokud se drží daných pravidel ( které se týkají hlavně boje a produkce osadníků ). Každá postava má svoji historii a hlavně quest, který může, ale nemusí splnit.

Byly 4 strany - dúnadané, elfové, rohirové a trpoši - které byly relativně jednotné. Kromě národnosti si musel hráč vybrat mezi hrdinou ( kiler, sháněč surovin a taky ten, co vykoná vše potřebné ) a osadníkem ( bezbranný usedlík, producent, ten, co vše vymyslí ).

Rozhodl jsem se, že budu Dúnadanským osadníkem, který bude produkovat jídlo ( velice důležitá surovina pro ostatní osadníky, ale úplně zbytečná věc pro hrdiny ), což nebylo možná nejšťastnější rozhodnutí, protože Rohanský potravinářský průmysl ( fuj, jíst koně... ) mě téměř přivedl na mizinu, páč jsem musel prodávat své jídlo za směšně nízkou cenu. Ze začátku se nic důležitého nedělo, o první akci se postaral Hans (trpoš hrdina se zajímavým nápisem na obleku - Lovec trpasličích hlav ), který jen tak pro zábavu vykuchal Špendlu ( on se z toho časem vylízal ) a navíc ho o všechno obral. No a jelikož byl Špendla od nás, tak jsme šli našeho nebohého osadníka pomstít a hrdinně jsme ve čtyřech kilnuli pro změnu Hanse a sebrali jsme mu rovněž vše. Jinak Císař všech národů mezitím odvážně začal cosi mluvit o daních, čímž asi o veškerou odvahu přišel, protože k činům nikdy nedošlo ( ani se mu nedivím, on když má někdo nulovou armádu, tak se těžko vybírají daně ). Stejně v odpoledních hodinách se podařilo jednomu čaroději, vlastnícímu pouze pár drobností jako například 2 prsteny moci, mitrilové doly apod. dostat se do císařství a useknout císaři( samozřejmě obrazně )hlavu. Poté se prohlásil císařem a kupodivu, nikdo nevznesl námitku (aspoň né nahlas). Bývalý císař byl pak oživen jako upír a tak začal Bubla ( Rohanský hrdina ) shánět stříbrnou zbraň, aby mu dopomohl k poklidnému odpočinku ( byl to jeho quest ). Do večera ji nesehnal, páč trpaslíci ( nejlepší producenti zbraní) v té době nejevili moc známek života ( spíš bych to nazval totální rozklad ). Toho jsme využili s Kostějem ( elf hrdina ) a vyrabovali jsme jim dvě usedlosti, které jsme poté pro jistotu zapálili. Tím končil den prvý. Den následující byl o poznání akčnější a dramatičtější. Nový císař se ukázal jako dobrý panovník a tak chodil se svoji družinkou a zabíjel a drancoval na potkání. V celém císařství zavládla anarchie a aby toho nebylo málo, tak se všude potloukal drak, který byl doopravdickým lidumilem. Významné šlechtické hlavy padaly jedna za druhou ( pro ilustraci : Dúnadanského krále Aragorna sejmul jeho vlastní voják, který byl pouze asi 14x silnější ). A v této bouřlivé době se mi podařilo dokončit quest, postavit magickou univerzitu ( díky pomocem od ostatních, hlavně Špendla mi pomohl svým výrobkem - menším z prstenů moci ). Bubla kilnul úpíra, ale jeho quest ještě neskončil, a tak se domníváme, že dalším upírem je Neneke, elfí královna. Jinak hra skončila v nejlepším - při pokusu o útok na čaroděje - ale naštěstí postavy které přežily ( chudák Lovec trpasličích hlav ) přecházejí do další Ovčiny, Takže my, co jsme tam byli, se máme na co těšit.

Zajíc alias Tatíček Thant - Gondorský mág a farmář.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 7

› Zeď
herr madved
(05.06.20, 23:25)
...kam zmizelo nokturno?

čtenář Antilistí
(11.02.20, 20:34)
Vítání jara 21.3.2020 - Ostrava - Výškovice - sraz Konečná tramvají 14:00 - oheň, Morana , Folkolorit, https://bandzone.cz/koncert/502014-vyskovice-rokle-za-vyskovicemi-vitani-jara

čtenář kryštof
(14.11.18, 14:27)
čau lidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

čtenář Antilistí
(08.11.18, 08:06)
Vítání jara - 20let - 22.-23.3.2019 - pátek 22.3. - koncert kapel - Rock Hill - Ostrava- Sobota 23.3. - sraz konečná Výškovice 14:00 více : bandzone.cz/koncert/477093-vyskovice-rock-hill-music-club-vitani-jara-20let-2019

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2020 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14756
článků: 557
obrázků: 3652
dílek: 6346
autorů: 861