ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Něco o českém lvu

07.03.05 | Dr.Str. | Film & Divadlo

Vy, co jste sledovali tu skvělou zábavní šou v sobotu večer, dáte mi jistě za pravdu, že nic horšího se pod Českým Sluncem opravdu dlouho neobjevilo.

Jako by se každý nový komentátor chtěl ztrapnit a ne trumfnout ty předešlé. Ale to je jejich problém. Ten fouňa se mi vůbec nelíbí a věcně doufám, že skončí jako herec do reklamy na dámské spodní prádlo. Ale postupme ke skutečně důležité věci. Pomineme trapné popisy atmosféry a nadšení komentátora komentátora. Další z případů skvělé výmluvnosti a originálnosti. Jde mi o výsledek. Zajímalo by mě například, jak se takový film, jako je Mistři, dostal do užšího výběru.
Sada zmatených záběrů, neforemného scénáře a zdánlivé působení na národní hrdost s groteskním vyjádřením mi připadá opravdu zoufalá. Rozumějte: Díval jsem se na ten film až po shlédnutí Lvů, takže je možné, že to ve mě zanechalo špatný dojem, protože jsem čekal víc. Je ale zajímavé, že film, který ve mě zanechal opravdu dobrý dojem, dostal jedinou užší nominaci. Ano, správně, mluvím o Snowboarďácích. Přestože měl skvělou kameru, střih i zvuk téměř celou dobu trvání, tak nedostal ani jednoho lva. Bylo mu to "natřeno" několika světlými okamžiky ostatních děl, která beztak měla nejmenší sledovanost. Ostatně zajímalo by mě, kolik lidí si půjde, počínaje dneškem, koupit do obchodu klavírní kreace, zatímco slušná popová muzika, která drtí žebříčky hitparát, zjevně nikoho nezaujala. Já osobně mám pocit, že Český lev se stává jen takovou filmovou Elsou. Otázka je samozřejmě na snadě.
Český lev by měl být hlavně o umění ve filmu. Odpověď je ale nad slunce jasnější. Umění pro umění ale šachuje diváky ven a takové musí zaniknout. Nikdo si nemůže dát privilegium rozhodovat, co se bude mě jako divákovi líbit.

Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 2

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866