ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Samofest

07.06.10 | Lucie Valentová | Koncerty & festivaly

pozvánka na hudebně - literární festival.

19. června 2010, začátek 15:00 h na nádvoří zámku Brandýs nad Labem (za nepříznivého počasí se festival koná v zámeckém divadelním sále)

Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč (předprodej v Infocentru, nám. Br.; Knihovna E. Petišky, I. Olbrachta 36, Brandýs n. L.)

V Y S T O U P Í : Igor Malijevský a Hlinomazův apetit Václav Kahuda Justin Lavash J. H. Krchovský Olžino trio (Olga Kovaříková - Kuthanová, Pavel Kopecký, David Smrž) WUNDER BAR BAND JANA KOUBKOVÁ QUARTET Jamchestra

Vystoupí: Igor Malijevský - básník, prozaik, umělecký fotograf a frontman hudebně recitační formace Hlinomazův Apetit, jejímiž dalšími členy jsou písničkářka Kateřina Šarközi a hráč na vše Lumír von Bejda. Spisovatel Václav Kahuda, který v druhé polovině 80. let zakládal a redigoval Bránické almanachy. Do literatury vstoupil knihou Příběh o baziliškovi a poté vydal prózy Veselá bída, Exhumace, Houština , Technologie dubnového večera a Proudy.

Justin Lavash je anglickým hudebníkem, jenž vzal folk, blues a jazz a spojením především těchto stylů vytvořil svoji originalitu a dynamiku. Sólově se tak v posledních letech představil na podiích malých i velkých – a to jak v České republice, tak i ve Francii, Německu a Velké Británii – s velkým úspěchem.

Básník J. H. Krchovský, jeden z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu 80.let, je jedním ze současných českých nejosobitějších spisovatelů.

Olžino trio, v této hudební formaci se představí Olga Kovaříková (Kuthanová), jenž ve svém širokém jazzovém repertoáru obsáhne jednak známé swingové standardy, jednak se zaměřuje na brazilskou bossa novu. Vystoupí v triu s kytaristou Pavlem Kopeckým a saxofonistou Davidem Smržem.

Wunder Bar Band je fusion-jazzová kapela Divutvorného baru, hrající styl zvaný jazzmee.

Jana Koubková je zpěvačka, skladatelka, moderátorka, publicistka, lektorka, která už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Vystupí s kapelou pod názvem JANA KOUBKOVÁ QUARTET. Repertoár tvoří B. McFerrin, Ch. Corea, M. Santamaria, Aki Takase, J. S. Bach, D. Ellington, vlastní skladby i český folklor aj.

Jamchestra hraje drum’n’jazz. Je jich zatím oficiálně devět, ale většinou koncertují v různém počtu a i v různém složení. Každý koncert je tím pádem neopakovatelným originálem. Jejich tvorba se lehce dotýká tanečních žánrů. Očekávejte příval emocionální energie.

Doprovodný program
Součástí festivalu Samofest bude výstava vítězných fotografií soutěže na téma „Detaily Brandýska“ pořádané fotoklubem Brandobol. Soutěže se může účastnit každý zasláním max.10 fotografií na adresu fotoklubbb@gmail.com do 2.6.2010 (více informací o soutěži na www.brandobol.cz). Během výstavy proběhne hlasování o nejlepší 3 snímky. Hlasovat může každý účastník festivalu pomocí hlasovacího lístku, který bude součástí vstupenky. Na vítězné snímky čeká překvapení.

Návštěvníkům bude nabídnuta možnost hodinové procházky brandýskou částí města se stručným výkladem. Průvodce zavede zájemce k pokladům starého Brandýsa. Seznámí je s nejcennějšími pamětihodnostmi města a představí jeho romantická zákoutí. Start ve 14:00h u Infocentra na náměstí.

Festival po skončení na nádvoří bude volně pokračovat v Klubu K, kde budete mít možnost slyšet Sunflower Bitches. Letití příznivci stylu drum and bass a slunečnic vám uvaří něco na poslouchání z pestré škály ingrediencí: od svěžích šumivých vibrací přes hluboce zadumané kompozice až po rychlejší životabudící bubnování. Protřepat, zamíchat!

Pořádá Samoděj, o.s....vice na www.samodej.cz


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 9

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6441
autorů: 866