ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Jackson Jackson: The Fire is on the Bird

12.10.07 | Skaven | Hudba & CD

Máte rádi hip hop? Čtěte! Nemáte rádi hip hop? Nebojte, začnete...

Nemám rád hip hop. Je to tak. Všichni ti ležérní týpci s rozkroky u kolen a štítky kšiltovek výhružně načupřenými do strany... Všechny ty stupidní texty typu "Jo Baby, mý méno je Fat, chlápek co jede rap, musim ti něco říct, ... máš krásnej zadek(krásnej zadek)"... A hlavně neskutečně tupá "hudba" sestávající z jednoho plytkého rytmu a tří zvuků v pětiminutové smyčce.

Pak mi ale přřišel pod ruce projekt Harry Jamese Anguse (trumpeťáka Cat Empire) a Jana Skubiszewskiho - Jackson Jackson. Neuvěřitelná deska The Fire is on the Bird z března 2007 prostě šlape, je to hip hop (tedy alespoň z větší části...) a má výtečné texty. Inu není radno odsuzovat hudební škatulky - kvalitní hudba je pojem sám o sobě a trhá veškerá muzikální spektra napříč žánry.

Jackson Jackson představuje hudbu postavenou primárně na elektronických hračkách. Zvuky mixije citlivě, navíc je špikuje živými nástroji, zejména trubkou, která je Angusovou doménou. Rap mixuje se zpěvem a to velmi umně. Procházíme-li postupně albem, narazíme na několikero skvostů. Kupříkladu titulní píseň "A hole in the Garden" vskutku není jen o díře v zemi, ale cynicky komentuje: "Ladies and gentleman you have to buy this new thing that you don’t have / And if you have it / Well actually the new better version of the thing that you have just came out". Zajímavým kusem je srdceryvná Elisa, prodchnutá proklatě suchým humorem "She looked like a lesbian revolutionary / So tough and scary / I thought maybe I / Wouldn’t try". Solidní klip k písni Grab a gun je dle mého názoru rovněž dostatečně výmluvný... (doporučuji vydržet až do konce...)

Podobně coververze Dirty Old Town Ewana McColla je v podání Jackson Jackson (skladba Cats, Rats and Pigeons) vydařená nejen hudebně, ale i vizuálně. Posuďte sami.

Deska má i pár hluchých míst, třebas The lonely Ooh - poslední píseň alba, která potěší spíše zjihlé duše, ale nenechte se zmást, deska je jako celek opravdu velice podařená. Takže vzhůru za australským hip hopem!

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 2

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866