ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Používejte RSS!

09.04.06 | Skaven | Ostatní

Pokud býváte na internetu častěji, jistě uznáte, že množství serverů, které se snažíte pravidelně sledovat stále narůstá a udržet si přehled o všechn zajímavých informacích se stává takřka nemožné. Ale nezoufejte - je tady RSS a to Vám ušetří spousty času.

RSS, tedy Really Simple Syndication, je formát, který umožňuje jednoduchou publikaci nejnovějších článků či komentářů té které stránky. Nebudu Vás zahlcovat technickými informacemi, které naleznete na patřičných webech – zaměřím se spíše na praktickou stránku věci.

K tomu, abyste mohli číst obsahy RSS souborů z jednotlivých stránek potřebujete nějakou čtečku – buďto použijete nějakou webovou (kupříkladu seznam.cz nyní nabízí jednoduchou čtečku ihned na své úvodní stránce; zajímavou čtečku nabízí rovněž Google.com), nebo si stáhnete patřičný program (například český rsspoint nebo feedreader – oba jsou zdarma). Pro uživatele internetového prohlížeče Mozilla Firefox existuje množství kvalitních pluginů (doporučuji sage).

Pokud hledáte zdroje RSS – tedy určité katalogizované seznamy zdrojů ze všech možných serverů, vyzkoučejte jyxo články – velmi rozsáhlou databázi rss výstupů. podobnou službu nabízí server pravednes.cz nebo kratce.cz.

Pokud chcete RSS výstup nokturna, můžete použít buďto přímé odkazy na články , tvorbu nebo komentáře. Tyto odkazy společně s možností přidat výstup na google nebo seznam naleznete vždy vespod pravého sloupce.


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 4

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866