ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Elektrick Mann

14.02.04 | Max | Ostatní

Všechno co je od É je dobré!

Hardcore hip-hopová formace Elektrick Mann neboli Elektrický pán pochází z Valašského Meziříčí. Jak vidno, v hudební oblasti je ValMez velmi produktivní (viz. Mňága a Žďorp, Rauš...). Elektrick Mann sám sebe klasifikuje jako populárně zábavný orchestr a při pohledu na jejich web nejde než souhlasit. Na adrese www.deii.wz.cz/em najdete všechny ty krásné věci o kterých EM zpívají, tj. spoustu vulgárních hlášek, obscénní fotky, magazín Elektrický pán pro všechny ty, nejen z ValMezu, kdo ví, jenom o tom nemluví... Dalo by se říct, že je to taková pubertální exhibice. Což ovšem nekulminuje s věkem jednotlivých členů a jejich nasazením.

Nemá smysl tvořit psychologickou studii na téma duševní vyspělost EM, která rozhodně převyšuje běžný průměr v ČR. Jak jinak si lze vysvětlit naprosto famózní texty? Třeba kultovní Všechno co je od Bé je dobré se spoustou rapovaných pasáží a 100% hitovým refrénem. V textech se mimochodem zpívá (rapuje) hlavně o chlastu, hulení a dalších drogách, děvkách a spoustě dalšího. To všechno je podáno s nedostižnou lehkostí a osobitým smyslem pro humor ("Přemýšlel jsem nad principem klistýru, jestli dělají hadice na míru, jestli mi do prdele nenarvou KURVA velkou").

Kapela má na svém kontě k dnešnímu dnu dvě alba. Z roku 2001 pochází kus nazvaný Hrubý styl a na rovinu, název v ničem nepřehání. Právě odtud např. pochází výše citovaný text Klistýru a mj. taky Všechno co je od Bé..., Lubrikační gel, Svařovač, Když chceš hamburger, dej si párek aj. Až na 3 kousky je všech 16 skladeb zpívaných česky na chytlavém hardcorovém podkladu s výraznou rytmickou sekcí. Píseň Numero Coca z tohoto počinu se objevila ve filmu Brak, který ryze zábavným způsobem natočili absolventi filmové školy ve Zlíně. V podstatě by se dalo říct, že většina skladeb z Hrubého stylu zlidověla. Jak jsem se v létě přesvědčil v Jimramově, skutečně není problém narazit na znalce této problematiky.

Druhým albem je novinka Zhorovy streety. Ta kromě remixu z Hrubého stylu a videoklipu Všechno co je od Bé obsahuje dalších 17 songů. Kompilace se vyznačuje především texty, které kulminují od naprosto brutálních a nekompromisních pecek jako Gynekolog nebo Lesba po prakticky neškodné Jahodové koláčky nebo Vítá vás ICE-B. Nechybí legrácky typu Jožo Ráž (dojemnou story tohoto nejslavnějšího československého motorkáře znáte, ne?) nebo Teletapiss (plyšové TV zrůdičky určitě znáte určitě taky). Hudebně je to komplikovanější a možná i víc uhlazené, i když Hrubý styl je v podstatě záznam z koncertů jen dodatečně upravený ve studiu, takže těžko srovnávat). Samotný obal alba je rovněž velice zdařilý, neb se jedná v podstatě o obrazový průvodce s mapkou po všech kultovních místech zmiňovaných nebo navštěvovaných členy EM v jejich rodné vísce. Město je zde zachyceno jako ráj zločinu, drog, zkorumpované policie a všemožných gangů. Brrr...

Takže až bude někde ve vaší blízkosti vystupovat banda cca. 7 podivných indivudií, která vám bude slibovat parádní ušní klistýr v kombinaci s lubrikačním gelem, potom rozhodně doporučuji!

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 




› Online 2

› Zeď




čtenář Honza
(21.11.25, 21:13)
Ahoj, po letech (spoustě let), jsem objevil pohledy od Kyako (Kyako Jaya). Zjistil jsem, že tady má pár příspěvků (hafo starých), ale zkusím štěstí... Nemáte na ni prosím aktuální kontakt? Šance je minimální, ale doufám a věřím... Díky všem za pomoc a krásný den přeji

natir
(24.10.25, 20:11)
Kuřátko, to mě mrzí. Já si tu teď zase léčím nešťastnou lásku. :) Tak si tu budeme pěkně notovat. Zároveň by se mi hodilo, kdybys sem něco napsalo, ať tu nějak dvě věci po sobě... :)

čtenář Kuřátko
(24.10.25, 08:41)
já sem chodím jen při rozchodech... a teď je ten novej poezie čas!

Utrhor
(03.06.25, 08:24)
https://bandzone.cz/folkolorit

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2026 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14784
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6514
autorů: 867